Hakkımızda

Şirket Profili

1997 yılında Suat ESKİMEZ tarafından kurulan Eskimez Sigorta ve Aracılık Hizmetleri Ltd Şti. 12 yıllık tecrübesi ve uzman ekipleriyle risk, sigorta,reasürans ve danışmanlık konularında hizmet veren bir sigorta aracı kurumudur.

Eskimez Sigorta’nın verdiği hizmetler özetle; tasarıdan uygulamaya şirketin mal varlıkları, gelirleri, yasal sorumlulukları ve mevcut insan gücü ile ilgili tüm risklerin tanımlanması, analizi, söz konusu risklerin şirket üzerindeki olumsuz etkilerinin kontrol altına alınarak mümkünse önlenmesi veya azaltılması ve kurumsal özkaynak ve nakit akışı gereksinimi dikkate alınarak riskin finanse edilmesi aşamalarını kapsar.

Risk finansman yöntemi olarak sigortanın tercih edilmesi durumunda; geniş kapsamlı sigorta programları hazırlanır, sigorta piyasalarında plasmanı en elverişli koşullarda yapılır ve risklerin gelişimini yansıtacak şekilde uygulanır. Hizmetin devamında hasar konularında, sigortalıya hasar hizmetinin verilerek hasar dosyasının hazırlanmasına destek olmak ve hasarın sigorta şirketlerinden tahsili için gereken çalışmayı yapmak ve yürütmek de sorumlulukları arasındadır.